طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 6376811

• تعداد بازدیدکننده: 5667489

• تعداد بازدید امروز: 490

• کاربران آنلاین: 970

 
 

تظاهرات بزرگ بازگشت/ یک شهید و 300 زخمی

1397/6/31

ساکنان نوار غزه برای بیست و ششمین هفته متوالی برای شرکت در تظاهرات بزرگ بازگشت راهی نواحی مرزی شده اند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، تظاهرات امروز همانگونه که هیئت عالی ملی برگزاری تظاهرات بازگشت و شکستن محاصره اعلام کرده است، تحت عنوان جمعه "شکستن محاصره" نامگذاری شده است.

در تظاهرات امروز شمار زیادی از رهبران گروه های فلسطینی از جمله یحیی سنوار رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس در نوار غزه نیز همراه با دیگر فلسطینیان شرکت کرده اند.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که در نتیجه تیراندازی نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی به سمت شرکت کنندگان در این تظاهرات مسالمت آمیز تاکنون یک فلسطینی به شهادت رسیده و بیش از 300 نفر دیگر زخمی شده اند.

لازم به ذکر است که تظاهرات بزرگ بازگشت در مرز غزه از 30 مارس گذشته آغاز شده و تاکنون 179 فلسطینی طی آن به شهادت رسیده و بیش از 20 هزار نفر دیگر نیز زخمی شدند که حال صدها نفر از آن ها وخیم است.

شهادت 183 فلسطینی در غزه از آغاز تظاهرات بزرگ بازگشت

از آغاز تظاهرات بزرگ بازگشت در نوار مرزی باریکه غزه در 30 مارس گذشته تاکنون 183 فلسطینی در نوار غزه به شهادت رسیده و 20160 نفر دیگر زخمی شدند.

به نقل از منابع پزشکی، از میان 183 شهید تظاهرات بازگشت در مرز غزه 32 نفر کودک، 3 نفر زن و 3 نفر نیروی امدادگر بوده اند.

همچنین از مجموع مجروحان نیز 3820 نفر کودک و 1870 نفر زن و 395 نفر نیز نیروی امدادگر بوده اند.

منابع مذکور اشاره کردند که حال 443 نفر از مجروحان این تظاهرات ها وخیم است.

در نتیجه تیراندازی نظامیان ارتش صهیونیستی به سمت فلسطینیان در نوار مرزی باریکه غزه، خسارت هایی نیز به 75 آمبولانس و خودروی امدادرسان وارد آمده است.

سنوار: تظاهرات بازگشت یک مسیر مبارزاتی ادامه دار است

سنوار

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس در نوار غزه تاکید کرد که تظاهرات بزرگ بازگشت در نوار مرزی باریکه غزه یک مسیر مبارزاتی ادامه دار است که هر روز گسترده تر می شود تا اهداف آن مبنی بر لغو محاصره غزه به طور کامل محقق شود.

یحیی سنوار در سخنانی در جریان مشارکت در تظاهرات بازگشت روز گذشته در مرز غزه تصریح کرد که ما به دنبال این هستیم که یکبار برای همیشه محاصره غزه را برچینیم بدون اینکه مجبور باشیم عزت و کرامت خود را زیر پا گذاشته و بهایی به دشمن بپردازیم و از اصول و آرمان های خود کوتاه بیاییم تا اینکه در نهایت اهداف ملت فلسطین مبنی بر آزادی، بازگشت و شکستن محاصره را محقق نماییم.

سنوار افزود: ما تا تحقق اهداف تظاهرات بازگشت در کنار ملت فلسطین خواهیم بود و آنانکه به شکست این تظاهرات ها یا کوتاه آمدن فلسطینیان از اهداف خود با گذر زمان یا عقب نشینی از آن به خاطر گرسنگی و از ترس کشته شدن دل خوش کرده اند، کاملا به اشتباه رفته اند.

وی در رابطه با تهدیدات دشمن صهیونیستی در خصوص ترور رهبران مقاومت در غزه گفت که من دقایقی پیش در فاصله 3 متری موانع مرزی باریکه بودم و تک تیراندازان اسرائیلی تنها چند متر با من فاصله داشتند و می توانستند تهدیدات خود را عملی کنند.

سنوار افزود که تهدیدات آن ها هیچ ارزشی ندارد و ما ترسی از آنان نداریم و جان ما با ارزش تر از جان کودکان خردسال فلسطینی نیست و هر لحظه آماده جانفشانی و فداکاری هستیم.

از سوی دیگر، سهیل هندی عضو دفتر سیاسی حماس نیز تاکید کرد که دشمن باید از معادلات خود بازنگری کرده و هرچه سریع تر به محاصره غزه پایان دهد. وی تصریح کرد که برخورداری از یک زندگی شرافتمندانه به دور از گرسنگی و رنج و محنت حق مسلم فلسطینیان است.

هندی خاطر نشان کرد که ما یقین داریم محاصره غزه با عزم و اراده ملت فلسطین به زودی برچیده خواهد شد.

 
 

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

ترکیه: در بازرسی کنسولگری ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

استند و تابلوهای کنفرانس ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.