Quds Council | شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 6033754

• تعداد بازدیدکننده: 5343404

• تعداد بازدید امروز: 7438

• کاربران آنلاین: 760

 
 

بازسازی عراق نیاز مند بودجه به اندازه کل بودجه این کشور

1396/11/24

حاکمیت گروه داعش بعد از رژیم صدام حسین، دومین فاجعه در سال های اخیر در عراق عنوان می شود. اکنون یک کنفرانس کمک کنندگان قرار است برای بازسازی این کشور منابع پولی را سازماندهی کند.

در  کنفرانس سه روزه در کویت، قرار است نمایندگان کشورهای کمک کننده، سازمان های غیر دولتی و شرکت ها دور هم آیند. انتونیو گوتریش دبیر کل سازمان ملل متحد و رکس تیلرسون، وزیر خارجه ایالات متحده امریکا نیز در این اجلاس حضور خواهند داشت. اتحادیه اروپا و بانک جهانی از جمله برگزار کنندگان این کنفرانس اند. در روز اول این کنفرانس که تا چهارشنبه ادامه پیدا می کند، سازمان های بین المللی بحث می کنند. روز دوم به نقش بخش خصوصی در بازسازی کشور اختصاص داده شده است. قرار است بیش از ۲۰۰۰ نماینده شرکت ها و تاجران در این کنفرانس شرکت داشته باشند. در روز سوم، انتظار اعلامیه های کشورهای کمک کننده می رود.

حکومت: عراق بیش از ۸۸ میلیارد دالر نیاز دارد

حیدر العبادی، نخست وزیر عراق، در ماه دسمبر گفت که این کشور به طور کامل از دست داعش آزاد شده است. در مبارزه بیش از سه ساله علیه افراط گرایان، صنعت و زیرساخت ها به شدت تحت تاثیر قرار گرفته است. او همچنین در ادامه گفت که در شهر شمالی موصل، که زمانی دژ محکم گروه تروریستی "دولت اسلامی" بود، تمام مناطق با خاک یکسان شده اند. همچنین شهرهای تکریت، رمادی و فلوجه نیز در دست شبه نظامیان تروریستی قرار داشتند. با توجه به درگیری ها با  شبه نظامیان تروریستی "دولت اسلامی"، بر اساس اطلاعات دولتی ۷۰ هزار خانه به طور کامل از بین رفته اند. مصطفی الهیتی، رئيس صندوق بازسازی عراق در روز افتتاح این کنفرانس گفت که در مجموع نزدیک به ۱۴۰ هزار ساختمان مسکونی آسیب دیده اند که به همین دلیل بسیاری از پناهجویان در حال انتظار برای بازگشت اند. وزیر پلان عراق گفته است که بانک جهانی و حکومت عراق تخمین کرده اند که برای بازسازی در حال حاضر در حدود ۸۸ میلیارد دالر (حدود ۷۱ میلیارد یورو) نیاز می رود.

این ارزیابی بر اساس یک پژوهش توسط کارشناسان عراقی و بین المللی صورت گرفته است. یک عضو ارشد وزارت پلان همچنین گفت که عراق نیاز به کمک ۲۲ میلیارد دالری فوری دارد.

سازمان امدادی "کییر" خواستار وعده های مالی قابل اعتماد شده است، مخصوصا برای حمایت از بیش از سه میلیون آواره داخلی در این کشور. هانس اینشپورن، رئیس این سازمان در عراق گفته است که این کشور هنوز آرام نیافته است. برخی از افراد بیجاشده سال ها منتظر بازگشت به مناطق خود خواهند ماند. علاوه بر این، هنوز هم پناهجویان سوریایی در عراق زندگی می کنند. اینشپورن گزارش داده است که به طور خاص شمال عراق از این ناحیه متاثر است. به قول او در شمال عراق بیش از ۸۲۰ هزار آواره داخلی و ۲۴۰ هزار پناهجو سوریایی به دنبال مناطق امن اند.


یونیسف: "وضعیت سیستم صحی هشدار دهنده است"

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) خواستار کمک های مالی بالغ به ۱۷ میلیون دالر (۱۳،۷ میلیون یورو) برای بازسازی موسسات صحی برای کودکان در عراق شده است. پیتر هاوکینس نماینده یونیسف در عراق، پس از دیدار از موصل گفت: "وضعیت سیستم صحی در عراق هشدار دهنده است." او در ادامه گفته است که "برای زنان باردار، نوزادان و کودکان، بیماری های قابل پیشگیری و قابل درمان می توانند به سرعت به موضوع زندگی و مرگ تبدیل شوند." بر اساس گزارش یونیسف، برای ۷۵۰ هزار کودک در موصل ارائه خدمات صحی بسیار دشوار است. کمتر از ده درصد از موسسات صحی در این منطقه به طور کامل قابل استفاده هستند.

 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 124
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

آخرین اخبار

پخش رایگان مسابقات فوتبال لالیگا در افغانستان

سید حسن نصرالله: امروز حزب‌الله از ارتش اسرائيل ...

ریاست اجرائیه: کسانی که در تامین امنیت غزنی غفلت کرده ...

اسرائیل گذرگاه ورود کالا به غزه را باز می کند

افشای دیدار محرمانه نتانیاهو با سیسی پیرامون غزه

بهترین و بدترین شهر دنیا برای زندگی

اعزام مستشاران نظامی آمریکایی به غزنی

سیاست تازه دفاع ملی آمریکا خشم چین را برانگیخت

وزارت دفاع: طالبان از بسیاری ساحات شهر غزنی بیرون ...

سازمان ملل: هنوز تا ۳۰ هزار داعشی در عراق و سوریه هستند

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

پخش رایگان مسابقات فوتبال ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

استند و تابلوهای کنفرانس ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.